Galeria realizacji: łazienka
Zapraszamy do obejrzenia galerii z realizacji projektów łazienek.
Łazienki krok po kroku.
Wanna lub prysznic (plusy i minusy)?
Nie da się ukryć, że pierwsze co nam na myśl przychodzi jest to pytanie komfortu czy funkcjonalności. Kąpiel w wannie to jedna z najlepszych przyjemności, na którą możemy sobie pozwolić po ciężkim dniu pracy. Ale przy aktywnym i szybkim trybie życia, jakie większość z nas prowadzi, kabina prysznicowa jest lepszym wyborem.
Przez natryski spędzamy o wiele mniej czasu na zabiegi higieniczne! Dodatkowo jest też kwestia oszczędnego zużywania wody. Zabieg higieniczny pod prysznicem trwa przeciętnie dziesięć minut, zużywając w tym czasie około 77 litrów wody. Co prawda kąpiel w wannie nie nie zużywa wiele więcej wody (około 80 litrów).
Ale przy skróceniu czasu pod prysznicem, obniżamy użytek wody. Kolejny parametr dylematu, wanna czy prysznic jest też większość łazienki. Wybierając prysznic, możemy znaleźć kabiny o wielkości niemal 80 x 80 cm. Także dla osób starszych są kabiny łatwiejsze w użyciu. Wszystko zależy od potrzeb człowieka. Zawsze można też mieć wannę z zasłoną lub parawanem prysznicowym.
Jakie ściany i podłogi dobrać do łazienki?
Z reguły szukamy pomysłów na płytki łazienkowe, niemniej jednak jest wiele innych opcji, które powinniśmy wziąć pod uwagę zanim podejmiemy ostateczną decyzję co do pokrycia podłóg w naszej łazience. Płytki położone od podłogi po sufit łazienki to tendencja, która zyskała ogromną popularność w ostatnich latach z tego względu, że łatwo je umyć i utrzymać w dobrym stanie, w przeciwieństwie do farby, którą trzeba odświeżać z upływem lat.
W dzisiejszych czasach, płytki ceramiczne na podłogę nie są jedyną dostępną opcją. Drewniane lub betonowe podłogi są urocze i łatwe w utrzymaniu, a ponadto dodają łazience zupełnie innego klimatu. Beton jest idealny dla tych, którzy pragną utrzymać wnętrze w stylu minimalizmu.
Z drugiej strony, drewniana podłoga będzie idealnym dopełnieniem bardziej klasycznego, a także rustykalnego stylu. Obydwa typy podłogi znakomicie odnajdą się w innych pomieszczeniach mieszkania. Jednak najbardziej trwałym materiałem jest kamień naturalny lub marmur. Jednak te materiały ją także najdroższe.
Możemy też mówić o wielkim powrocie tapety łazienkowej! W ofercie jest wiele rodzajów tapet łazienkowych odpornych na wilgotne i mokre warunki w tej przestrzeni, tak zwane zmywalne gatunki tapet: tapety papierowe, które pokryte są warstwą zmywalną, także tapety winylowe albo z włóknem szklanym, które pokryte są lakierem akrylowym. Ściany możemy także pokryć tynkiem strukturalnym lub farbami emulsyjne akrylowo-lateksowymi.
Jakie kolory dobrać aby rozjaśnić łazienkę?
Łazienka jest pomieszczeniem, które urządzamy na co najmniej kilka a raczej kilkadziesiąt lat. Dlatego jest tutaj rozwaga wszystkich aspektów bardzo ważna. Większość z nas nie chce mieć ciemnej łazienki. Co trzeba wziąć pod uwagę? Jaki wybrać kolor? Ważna jest wielkość łazienki, czy mamy skosy w łazience, jest to łazienka z oknami, czy bez, itp. Ogólnie powinno wybiera się jasne kolory. Niekoniecznie musi to być biały. Kolory kremowe także super się nadają. Ale również kolory żywe jak żółty, błękitny lub zielony albo pomarańczy. W taki przypadkach ważne jest nasycenie koloru. Odpowiedni materiał ściany i podłogi także może rozjaśnić łazienkę. Gładkie materiały odblaskowe mają najlepszy efekt.
Jakie są najbardziej popularne style w łazience?
Łazienki minimalistyczne
Minimalizmowi sprzyjają czyste linie i prosta paleta kolorów. Dlatego też, planując łazienkę w stylu minimalistycznym temat przewodni powinien być uproszczony i wyciszony do granic. Zgodnie z mottem “Mniej znaczy Więcej”, wskazane jest regularne opróżnianie szafek i półek łazienkowych z wszelkich starych lub nieużywanych rzeczy. Konieczne jest więc posiadanie przestrzeni do magazynowania niezliczonej ilości przedmiotów zebranych przez lata. W kwestii ścian i podłóg, trwałe i neutralne kolory sprawdzają się najlepiej. Wybór materiału nie jest tak ważny w tym przypadku.
Łazienki w stylu eklektycznym
Dla tych, którzy znudzeni są prostotą w łazience, styl eklektyczny będzie idealny. Jedyną granicę dla kolorów, kształtów i wzorów wyznaczać będzie nasza wyobraźnia. Nie trzeba obawiać się o spójność i zrównoważenie, gdyż kluczem do tego designu jest tworzenie stylowych niespójności. Obowiązuje tylko jedna zasada: czym bardziej kolorowe i głośne tym lepsze!
Łazienki nowoczesne
Nowoczesna łazienka może być barwna, stonowana lub też ukazywać obydwie odsłony. Jedyne co musi, to dotrzymywać kroku aktualnym trendom, jeżeli ma być nazwana nowoczesną. Ci, którzy zdecydują się na łazienkę nowoczesną, muszą być elastyczni i otwarci na wprowadzanie zmian zgodnych z nowymi trendami łazienkowymi. Dlatego też, doradza się aby większe elementy były proste i eleganckie, a uwagę skupić na unowocześnianiu mniejszych elementów dekoracyjnych zgodnie z panującą modą.
Łazienki w stylu wiejskim
Łazienki w stylu wiejskim mają powiew komfortu i domowej przytulności, stworzony za pomocą motywów kwiatowych, delikatnych kształtów oraz naturalnych kwiatów. Elementy dekoracyjne są bardzo ważne przy tym stylu, ale wszystko w granicach rozsądku! Krzesła rattanowe, plisowane zasłony i odcienie złamanej bieli i pasteli (kolory na ściany, podłogi i meble) są jednymi z najlepszych sposobów na przekonanie samych siebie do myślenia, że znajdujemy się w wiejskim Bed & Breakfast każdego dnia tygodnia.
Łazienki rustykalne
Ci, którzy są zainteresowani rustykalnym stylem powinny uwielbiać drewno. Wybór tego ciepłego surowca jest integralną częścią doskonałego stylu wiejskiego w domu, niezależnie czy znajdzie się on na suficie czy na sedesie. W rustykalnych łazienkach często pojawiają się wanny wolnostojące i elementy dekoracyjne takie jak poroże lub aluminiowe wiadra służące za kosz na brudną bieliznę lub za doniczki kwiatowe. Ostatecznie, niezależnie jaki styl wybierzemy, powinien on iść w parze z resztą domu i naszą osobowością.
Projekty & Realizacje
Zobacz realizacje i poznaj historie naszych klientów.